Városlista
2025. április 22, kedd - Csilla

Hírek

2022. Július 08. 06:00, péntek | Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Újabb volt miniszter került előzetes letartóztatásba Horvátországban

Az Európai Ügyészség által vezetett nyomozás keretében, hűtlen kezelés vádjával előzetes letartóztatásba helyezték csütörtökön Horvátországban Tomislav Tolusic volt mezőgazdasági minisztert

- közölte a horvát közszolgálati televízió (HRT). Az Európai Ügyészség közleménye szerint jelenleg a "bizonyítékok sürgős begyűjtése folyik" a korrupció és szervezett bűnözés elleni horvát nemzeti nyomozóirodával (PNUSKOK) együttműködésben.

A vizsgálat két személy ellen folyik, akit az agrártámogatásokat kifizető horvát ügynökség által kiírt két borászati pályázat kapcsán csalással és hatáskörrel való visszaéléssel vádolnak. Mindkét pályázat az Európai Unió társfinanszírozásával valósult meg - olvasható a közleményben.

A horvát sajtó kiderítette, hogy a másik gyanúsított a mezőgazdasági minisztérium jelenlegi tisztségviselője.

Az Index.hr portál beszámolója szerint mindkét csalást 2020-2022 között követték el. Az első pályázaton 2,5 millió kunát (137 millió forintot) nyert el a volt miniszter úgy, hogy egy másik személy által használt szőlőföldet saját parcellaként, szántóföldként mutatott be. A másik pályázat értéke 4,5 millió kuna (247,3 millió forint) volt. A kiírás szerint ennél a pályázatnál ötvenszázalékos önrésszel kellett rendelkezni. A vádak szerint Tolusic hamis dokumentumokkal igazolta, hogy rendelkezik az önrésszel, hogy megkaphassa a vissza nem térítendő támogatás másik felét.

Tolusic 2016-2019 között állt a regionális fejlesztési és mezőgazdasági minisztérium élén. Andrej Plenkovic kormányfő 2019-ben átalakította kormányát: három miniszterétől vált meg, többek között Tolusictól és Gabrijela Zalac regionális fejlesztési és európai uniós források felhasználásáért felelős minisztertől, akit tavaly az Európai Ügyészség vezette nyomozás keretében szintén uniós pénzek hűtlen kezelése miatt vettek őrizetbe. Zalac közel két hónapot töltött vizsgálati fogságban, azóta szabadlábon védekezik.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 22. 07:59, kedd | Külföld

A Szent Péter teret díszítő virágokat egyházi intézmények és idősotthonok kapják meg

A Szent Péter teret az ünnepek alatt díszítő több mint ötvenezer virágot húsvét után egyházi intézményeknek és idősotthonoknak ajándékozzák

2025. Április 21. 10:50, hétfő | Külföld

Húsvét hétfőn reggel elhunyt Ferenc pápa

A római katolikus egyház első latin-amerikai vezetője 88 éves korában hunyt el. A pápa halálhírét Kevin Farrell bíboros jelentette be a Vatikán televíziós csatornáján.

2025. Április 21. 08:52, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen

Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen tiltakozva szombaton.

2025. Április 20. 09:11, vasárnap | Külföld

Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában

Ferenc pápa kerekesszékben ülve megjelent a Szent Péter-bazilikában, és a főoltárnál imádkozott a nagyszombat esti virrasztás szertartása előtt.