Hírek
2020. Január 13. 08:52, hétfő |
Külföld
Forrás: Shiri Zsuzsa, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Súlyos károkat okozott izraeli harci repülőkben a rendkívüli esőzés
Súlyos károkat okozott izraeli harci repülőkben az utóbbi napok rendkívüli esőzése - jelentette a helyi média vasárnap este.
Néhány óra alatt sokfelé több deciméternyi csapadék esett rendkívül heves felhőszakadásokból, a lezúduló víz pedig elárasztotta a harci gépek hangárait még mielőtt biztonságba helyezhették volna őket.
Az izraeli légierőnél több millió sékelre (több százmillió forintra) becsülik a károkat, melyek az egyik, déli országrészben lévő légi támaszponton keletkeztek. A javításokat követően pár napon belül bevetésre készek lesznek a vadászgépek.
A katonai cenzúra három napig megakadályozta, hogy a károk nyilvánosságra kerüljenek, de vasárnap az izraeli média bemutathatta a történteket. A tizenkettes televízió híradása szerint a Negev sivatagban hirtelen megjelent vízfolyás mintegy másfél méter magasságban árasztotta el a hangárokat.
Az utóbbi hetek szélsőségesen csapadékos időjárása miatt hét ember meghalt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld
Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Az Európai Unió enyhít a belső égésű motorok forgalomba hozatalának 2035-től tervezett tilalmán
Az Európai Unió enyhített kedden az új gyártású belső égésű motorok - benzin- vagy dízelüzemű autók - forgalomba hozatalának 2035-től tervezett tilalmán, hogy támogassa a nehéz helyzetben lévő európai autóipart.
2025. December 15. 07:44, hétfő | Külföld
Sok embert agyonlőttek egy ausztráliai strandon egy zsidók elleni terrortámadásban
Ismeretlen fegyveresek lelőttek 11 embert, sokakat pedig megsebesítettek az ausztráliai Sydney Bondi Beach nevű híres tengerparti strandján vasárnap.

