Városlista
2025. március 18, kedd - Sándor

Hírek

2011. Július 23. 07:13, szombat | Külföld
Forrás: OrientPress

Pokolgép robbant Oszlóban

Kormányzati épület mellett történt robbanás Oszlóban.

Úgy tudni, a detonáció a norvég miniszterelnök, Jens Stoltenberg irodája mellett történhetett - a rendőrség pedig megerősítette, hogy merényletről, terrortámadásról van szó. A kormányfő nem sérült meg, szemtanúk szerint azonban nyolcan megsebesültek a katasztrófa során - és elképzelhető, hogy akár halálos áldozatok is lehetnek.

A detonáció erejétől a kormányzati negyed összes frontoldali ablaka kirobbant – a környező utcákat szilánkrengeteg és füst borítja, szemtanúk pedig vérző, földön fekvő sebesülteket is látni véltek. A területet a norvég hatóságok lezárták, de annyit tudni lehet, hogy a robbanás során több kormányzati épület – köztük a miniszterelnöki iroda – és a Verdens Gang nevű bulvárlap székháza is károsodott,illetve kigyulladt - közölte a BBC.

A Demotix híroldalon közzétett képek alapján a merényletnek halálos áldozatai is lehetnek.


A norvég rendőrség később megerősítette, hogy pokolgépes merénylet történt – valószínűleg ezért ürítették ki a városközpontot, egy újabb robbantástól tartva, írja az Index. A hatóság szerint a merényletnek több halálos áldozata lehet. Azt, hogy a robbantást kik és hogyan követték el, egyelőre nem tudni - a helyszínen ugyanakkor találtak egy kiégett autóroncsot is. Az al-Dzsazíra arra emlékeztet, hogy a norvég ügyészségen a napokban emeltek vádat terrorizmus miatt Krekar molla, az kurd iszlamista Anszar al-Iszlám szervezet vezetője ellen; ha bűnösnek találják, Krekart kiutasíthatják Norvégiából - a molla ettől tartva pedig halálosan meg is fenyegetett egy volt norvég közigazgatási minisztert, Erna Solberget

OrientPress Hírügynökség

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 17. 07:34, hétfő | Külföld

Donald Trump és Vlagyimir Putyin közvetlenül egyeztethet a tűzszüneti javaslatról a következő héten

A tűzszüneti javaslatról egyeztethet a jövő héten Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök - közölte az amerikai elnök különleges megbízottja vasárnap.

2025. Március 17. 07:34, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államokban tovább növekedett a tornádók és viharok halálos áldozatainak száma, százezreknél áram-kimaradást okozva

Az Egyesült Államokban 37-re emelkedett a déli és a keleti országrészt sújtó heves viharok, és a számos helyen kialakult tornádók halálos áldozatainak száma vasárnap.

2025. Március 14. 07:22, péntek | Külföld

Ukrajnai háború - Putyin: a tűzszünetet támogatjuk, de vannak megvitatásra váró kérdések

Az orosz elnök szerint a tűzszünet önmagában jó, támogatják, de vannak megvitatásra váró kérdések.

2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld

Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért

Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -