Városlista
2025. április 17, csütörtök - Rudolf

Hírek

2011. Október 14. 20:30, péntek | Helyi
Forrás: Helytörténeti Gyűjtemény, Dombóvár

Horvay hazatért: könyvbemutató a művész szülővárosában - képgalériával

A nyár végén megjelent „Ismerős művek elfeledett alkotója” címet viselő Horvay-tanulmánygyűjteményt szeptember 14. óta tartó országjáró körútjának végén Pécsett mutatták be.

A Dombóvári Városszépítő és Városvédő Egyesület gondozásában, a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával kiadott kötet pécsi bemutatóját azért időzítették október 13-ára, mivel 1907-ben éppen ezen a napon avatták fel a Horvay és művész-társai által készített Zsolnay Vilmos-szobrot a baranyai megyeszékhelyen.

A helyi civilséget és baráti nyitottságot mindvégig képviselő Tájak-Korok-Múzeumok Egyesület pécsi klubját vezető Tillai Gábor, múzeumi közművelő köszöntötte a Janus Pannonius Múzeum Bezerédy-termében összegyűlt mintegy félszáz helyi és dombóvári érdeklődőt. Ezt követően Dr. Kovács Orsolya művészettörténész moderálásában zajlott a délután.

Előbb dr. Kriston Vízi József, a kötet egyik szerkesztője és szerzője szólt Dombóvár történelmi tetteiről és a könyv megszületéséről. Majd Kardhordó Kálmán helytörténész, tanár adott áttekintést a Horvay család-történetéről, a Zsolnay-emlékmű megszületéséről és Horvay további pécsi vonatkozásairól. A jeles művészettörténész moderátor maga is szakmai kritikával illette a Horvay-jelenség kutatásának eddigi akadályait, s méltatta a közös kutatás eredményének sokszínűségét.

Végezetül a vendéglátók hangulatos és tartalmas büfével kedveskedtek a szellemiekben már eltelt, de kissé megszomjazott, majd uzsonnázó csapatnak.

Fotók: Harangozó Éva, szöveg: kristonvízi

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 17. 10:33, csütörtök | Helyi

Tolna vármegye tűzoltói 2025-ben is megküzdenek a lépcsőkkel

Április 12-én, szombaton a „Rollover” névre keresztelt lépcsőfutó bajnokság sorozat idei második versenyét bonyolították le a Balatonon.

2025. Április 15. 11:00, kedd | Helyi

A BestByte Dombóvár legújabb, heti ajánlata

Best ajánlat!

2025. Április 15. 08:17, kedd | Helyi

A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum Dombóvár

Április hónap műtárgyának Fekete István és Piller Edith esküvői meghívóját választotta a múzeum.

2025. Április 14. 08:43, hétfő | Helyi

Az Apáczai Csere János Technikum csapata nyerte a Buzánszky Jenő Emléktornát

A hagyományos Buzánszky Jenő emléktornát hat középiskolai csapat részvételével rendezték meg Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikum műfüves pályáján.