Hírek
2012. Március 09. 14:05, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Betett a végtörlesztés az OTP-nek
A végtörlesztés nettó 32 milliárd forint veszteséget hozott az OTP-nek-ez derül ki a ma hajnali gyorsjelentésből.
A bankcsoport a tavalyi utolsó negyedévben csaknem 26 milliárd forintos adózás utáni veszteséget ért el, ami jórészt tehát a végtörlesztésnek és a külföldi leánybankok értékvesztésének volt köszönhető. Az OTP már most bejelentette, hogy még az idei első negyedévre is elkönyvel majd egy kétmilliárd forintos veszteséget. Nagy Bertalan az Equilor elemzője a Gazdasági Rádiónak azt mondta, összességében a gyorsjelentés nem lett rossz.
A 2011-ben elért 161,4 milliárd forintos korrigált adózott eredmény (a pénzintézeti különadó, devizahitelek végtörlesztésének hatása, valamint a goodwill leírás nélkül) némileg elmarad az előző évitől. Az OTP Csoport megőrizte a válság alatt is folyamatosan stabil működési eredménytermelő képességét, nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedően magas tőkeerejét és biztonságos likviditási pozícióját. Továbbá a külföldi tevékenység – mindenekelőtt az orosz leánybank növekvő eredmény-hozzájárulása – ellensúlyozta a magyar eredmény visszaesését. A Bankcsoport negyedik negyedéves 30,2 milliárd forintos korrigált eredménye elmaradt az előző negyedévitől.
A Bankcsoport 2011. évi számviteli adózott eredménye 83,8 milliárd forint volt, ami éves szinten 29 százalékos visszaesés. A korrigált tőzsdei eredményhez képest 77,6 milliárd forintos különbséget magyarázó fontosabb korrekciós tételek a következők: a horvát, a montenegrói és a szerb leánybankokkal kapcsolatos goodwill leírás hatása (adózás után 17,1 milliárd forint), a pénzügyi szervezetek különadója Magyarországon (adózás után 29 milliárd forint) és a deviza jelzáloghitelek végtörlesztésének eredményhatásából a 2011-es eredmény terhére elszámolt rész (adózás után összesen 31,6 milliárd forint). Előzetes tények alapján a végtörlesztés teljes eredményhatása 33,6 milliárd forintos veszteség, amiből a számviteli szabályok által meghatározott keretek között 31,6 milliárd forintnyi került 2011-ben elszámolásra. A fennmaradó 2 milliárd forint a 2012. első negyedévi eredményben kerül elszámolásra.
A végtörlesztés teljes, 33,6 milliárd forintnyi eredményhatása négy tételből áll: a végtörlesztés adózás előtti veszteségéből (65,4 milliárd forint), a veszteség társasági adó hatásából (12,4 milliárd forint), a Magyar Nemzeti Banktól a végtörlesztéshez vásárolt deviza árfolyameredményéből (adózás után 3,2 milliárd forint nyereség), valamint a végtörlesztés miatti 30 százalékos bankadó visszatérítésből (adózás után 16,1 milliárd forint).
Egyébként a végtörlesztés lehetőségével az OTP ügyfeleinek 19,7 százaléka élt, ez összesen 217 milliárd forintnyi hitelállományt érintett.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 24. 07:35, csütörtök | Belföld
Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a meteorológia
Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a HungaroMet Zrt. szerdai Facebook-bejegyzésében.
2025. Április 23. 07:51, szerda | Belföld
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. Április 23. 07:43, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a Voks 2025 tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását
A Voks 2025 véleménynyilvánító szavazás tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását és meg tudjuk-e védeni a magyar embereket az ezzel járó veszélyektől
2025. Április 21. 08:50, hétfő | Belföld
Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás, a sok napsütés mellett többfelé várható zápor, zivatar, a hőmérséklet csúcsértéke pedig 20 és 25 Celsius-fok között alakul.