Hírek
2020. Október 25. 15:32, vasárnap | Életmód
Koponyák alapján alkottak látványos 3D-modelleket a kutyák agyáról magyar kutatók
Digitalizált koponyák alapján rekonstruálták az ELTE és a Kaposvári Egyetem kutatói 24 kutyafajta és 4 vadon élő farkasféle agyát - tájékoztatta az ELTE az MTI-t.
2020. Október 25. 07:00, vasárnap | Életmód
Magyar kutatóorvosok áttörést értek el a tartós izomgörcsök kezelésében
A gyógyszerpiac első igazán hatékony izomgörcsoldója lehet az MPH-220 nevű hatóanyag-jelölt - mondta a gyógyszer-fejlesztést végző, Motor Farmakológia Kutatócsoport vezetője szombaton az M1 csatornán.
2020. Október 09. 06:00, péntek | Belföld
A koronavírus elleni gyógyszerek kifejlesztéséhez járulhat hozzá magyar kutatók munkája
Egy nemzetközi együttműködés keretében, magyar kutatók részvételével sikerült áttörést elérni a Covid-19 egyik kulcsfehérjéje, a fő proteáz működésének gátlásában
2020. Október 06. 13:00, kedd | Életmód
Másképpen látják egymást a kutyák és az emberek
Az ELTE etológusai felfedezték, hogy a kutya és az ember agya eltérően súlyozza a különféle vizuális információkat másokról. Míg az emberi agy különösen érzékeny az arcokra, a kutyákra ez nem jellemző.
2020. Október 01. 17:03, csütörtök | Külföld
Csillagászoknak sikerült megmérniük, mennyi anyag van a világegyetemben
A Kaliforniai Egyetem kutatói által vezetett tudóscsoportnak sikerült pontosan megmérnie, hogy mennyi anyag van a világegyetemben: az univerzum 31 százalékát alkotja anyag, a maradék sötét energia.
2020. Szeptember 29. 17:00, kedd | Belföld
Magyar tudósok kutatják az élet eredetét
Magyar kutatók munkájáról jelent meg cikk a világ egyik legrangosabb tudományos folyóiratában, a Nature Review Chemistryben, amelyben a tudósok arra a kérdésre keresték a választ, hogy miként keletkezett az élet.
2020. Szeptember 29. 13:03, kedd | Életmód
A juharfa egy faja véd a legjobban a káros UV-sugárzás ellen
A korai juhar vagy más néven platánlevelű juhar (Acer platanoides) nyújtja a legnagyobb védelmet az emberek számára a Napból érkező ultraibolya sugárzás káros hatásaival szemben
2020. Szeptember 29. 06:00, kedd | Belföld
A debreceni atommagkutatóban nemzetközi radiokarbon kompetencia és képzési központ alakul
A debreceni Atommagkutató Intézet (Atomki) és az Isotoptech Zrt. konzorciuma a Széchenyi 2020 programban Nemzetközi Radiokarbon AMS Kompetencia és Képzési Központot hoz létre,.
2020. Szeptember 26. 12:01, szombat | Belföld
A koronavírus-fertőzés új mechanizmusát fedezték fel szegedi kutatók
A koronavírus új fertőzési mechanizmusát fedezték fel a szegedi Pharmacoidea Kft. kutatói, ami lehetőséget biztosíthat a kórokozók sejtbe jutásának gátlására - tájékoztatta a cég pénteken az MTI-t.
2020. Szeptember 25. 16:06, péntek | Életmód
A madarak éneke is megváltozott a karantén alatt
A madarak énekhangjai is megváltoztak a világjárvány miatti korlátozások idején - állapította meg egy friss amerikai tanulmány.
2020. Szeptember 23. 15:01, szerda | Életmód
A koronavírus-fertőzöttek csak mintegy ötöde marad tünetmentes
Az új koronavírussal megfertőződött emberek csak mintegy ötöde marad tünetmentes a Berni Egyetem kutatóinak új, nagy léptékű kutatása szerint, amely 79 korábbi tanulmány eredményein alapul.
2020. Szeptember 15. 08:07, kedd | Életmód
Evolúciós megközelítésben vizsgálják a különböző fajtájú kutyák játékosságát a kutatók
Az Ökológiai Kutatóközpont, a Stockholm Egyetem és az ELTE Etológia Tanszék munkatársai evolúciós megközelítésben vizsgálják a kutyafajták viselkedését, azt kutatják,
2020. Szeptember 09. 17:04, szerda | Életmód
Nyolc halálozásból egy a légszennyezéshez köthető
Nyolc halálozásból egy a légszennyezéshez köthető az Európai Unió (EU) környezetvédelmi hivatalának (EFA) friss jelentése szerint